Hakkımızda

Bi'Usta Kurumsal:

Bi'Usta Kurumsal uygulaması nihai tüketici ile ustaları buluşturan bir platformdur. Akıllı cep telefonuna Bi'Usta Kurumsal uygulamasını ücretsiz indirip, gelen iş taleplerine yine ücretsiz teklif verebilirsin. Hemen indir, profil oluştur ve yeni müşteriler bul!

Bi'Usta Kurumsal uygulaması ile hem iş bulabildiğin gibi hem de Bi Boya ürünlerinden çıkan karekodlu puanları uygulama içindeki kamera vasıtasıyla okutabilirsin. Okuttuğun puanlar hesabına işlenirken, www.kalepuan.com'daki binlerce çeşit üründen istediğini sipariş verebilirsin.

Bi'Usta Kurumsal uygulamasına Kalekim Usta Kulübü kullanıcı adı ve şifrenle giriş yapabilirsin. Detaylı bilgi için 0850 222 87 82 no'lu Kalekim İletişim Merkezi'ni Pazar günü hariç sabah 09:00-22:00 arasında arayabilirsin.

Kalekim Usta Kulubü

Kuruluş Amacı: Kalekim Usta Kulübü ustalarının yaptıkları işlerin önemini ortaya çıkarmak, eğitim ve seminerlerle mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek, yeniliklerden öncelikle haberdar etmek ve son kullanıcıların ( ev sahipleri v.s) seramik, boya, sıva, mantolama ve su izolasyon işlerinde kulüp üyesi ustaları tercih etmelerini sağlamaktır.

Fikri Mülkiyet: Kalekim Usta Kulübü markası ve marka içeriği Kalekim A.Ş’nin Fikri Mülkiyeti’dir. Kalekim Usta Kulübü proje, fikir, içerik ve isim olarak tescilli bir marka olduğundan kopyalanması, tamamen veya kısmen taklit edilmesi yasaktır.

Türkiye’nin ilk usta kulübü: Kalekim Usta Kulübü, 2001 yılında Master Club olarak kurumsal bir kimliğe kavuşmuş olsa da, geçmişi 1966 yılında Kaleseramik A.Ş. bünyesinde seramik yapıştırıcıları üretimine başlanmasına ve aynı dönemde gerçekleştirilen usta memnuniyet anketine kadar uzanıyor. 1973 yılında Kalekim A.Ş.’nin kuruluşu ile birlikte, seramik ustaları Kalekim çatısı altında toplandı ve Usta Kulübü’nün temelleri atılmış oldu. 2004 yılından itibaren ise, Kalekim Usta Kulübü adı resmen kullanılmaya başlamıştır.

Sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılıyor: Her yıl ülkenin dört bir yanında düzenlenen Kalekim Usta Kulübü seminerlerine on binlerce usta katılıyor. Sadece 2004 – 2011 yılları arasında seminerlere katılmış usta sayısının 150 binin üzerinde ve Usta Kulübü üye sayısının 50 bin olduğu dikkate alınırsa Kalekim’in sektörde ne kadar büyük bir sorumluluğu yerine getirdiği daha net anlaşılır.

Kalekim Ustalara +DEĞER katıyor: Türkiye’nin çeşitli il ve ilçe merkezlerinden oluşan 85 ayrı noktada bugüne kadar yaklaşık 150 bin ustaya seminer verildi. Seminerlerde ürün ve uygulama bilgisi, Kalekim Usta Kulübü hizmetleri, yenilikler hakkında bilgilendirme yanısıra dağıtılan hediyelerle ustaların iş yapabilme donanım ve olanaklarını geliştirilmektedir. Avcılar’da bulunan Kaleterasit işletmesi bünyesindeki İbrahim Yetimova Uygulamalı Usta Eğitim Merkezi’nde; Milli Eğitim Bakanlığı ve İş-Kur işbirliği ile gerçekleştirilen 1 haftalık Uyum ve Geliştirme Kursu’na katılan ustaların masraflarını Kalekim karşılanmaktadır. Başarılı olanlara MEB Onaylı Ustalık Sertifikası verilmektedir. Avcılar’da bulunan Kaleterasit işletmesi bünyesindeki İbrahim Yetimova Uygulamalı Usta Eğitim Merkezi’nde; Milli Eğitim Bakanlığı ve İş-Kur işbirliği ile gerçekleştirilen 1 haftalık Uyum ve Geliştirme Kursu’na katılan ustaların masraflarını Kalekim karşılanmaktadır. Başarılı olanlara MEB Onaylı Ustalık Sertifikası verilmektedir.

Ustaların işini kolaylaştırıyor: Kalekim Usta Kulübü üyelerine, her yıl yapılan etkinlikler çerçevesinde hediyeler dağıtılmaktadır. Dağıtılan hediyelerin özelliği en başta ustaların işini kolaylaştırmasıdır. Dolayısıyla daha nitelikli ve doğru uygulamaların ortaya çıkması sağlanıyor. Dağıtılan hediyeler arasında yer alan Rubi Seramik Kesme Makineleri, Rubi Harç Karıştırma Makineleri, seramik uygulamalarında kullanılan Taraklı Malalar, Tokmaklar, Usta Tulumları, Kalekim Usta Kulübü Mont ve Yelekleri, Usta Çanta ve Setleri hep ustalara “Daima En İyi”yi sunma çabasının bir sonucudur.

Ferdi Kaza Sigortası; Kalekim’in ustalara sunduğu avantajların en başta gelenlerinden biri her yıl ücretsiz olarak yenilenen Ferdi Kaza Sigortası’dır. Ustalar iş yaparken meydana gelebilecek kazalara karşı bilinçlendirilirken olası kazalara karşı güvence altına alınmaktadır. Kalekim Usta Kulübü Çağrı Merkezi, 0850 222 87 82 nolu telefonuyla, ürün ve uygulama bilgisi, yeniliklerden haberdar etme, kampanya bilgisi, eğitim ve seminer bilgisi, puan bilgisi, uygulamalar için hava durumu seyri gibi çok sayıda hizmeti ustalara sunmaktadır.

Kalekim Ustam Gazetesi, Usta Kulübü üyelerine ücretsiz olarak ulaştırılan ve 3 ayda bir yayınlanan bir dergidir. Ürünler ve uygulamalardan, usta röportajları ve mektuplarına kadar tamamen ustalara ait bir dünyadan haberdar etmektedir. Kalekim’in puan ve hediye sistemi sayesinde, Usta Kulübü üyeleri yaptıkları işlerde kullandıkları ürünleri puana dönüştürebiliyor ve beyaz eşyadan bilgisayara kadar geniş bir yelpazede hediye olanaklarından yararlanabiliyor.

Kalekim Usta Kulübü Portalı Kalekim Usta Kulübü, web portal çalışmasıyla, ustalarımızı teknolojinin olanaklarından yararlanmaya ve internetin sihirli dünyasına taşımaya başlamıştır. Usta Portalı, üyelerin tüm gelişme ve olanaklardan en hızlı şekilde yararlanmasını hedefliyor. Aynı zamanda, portalı uzun vadede son kullanıcıların hizmetine sunarak, Ürün, Uygulama ve Ustayı bir Garanti konsepti içerisinde buluşturmayı amaçlıyor. Ustalar Portal sayesinde kendilerini ve referanslarını tanıtma olanağı bulabilirken, diğer ustalarla interaktif iletişim gerçekleştirebiliyor.

Kalekim Usta Kulübüne Nasıl Üye Olunur? Kalekim ana bayilerinde başvuru formu doldurarak, puan kampanyalarına puan göndererek,fuarlarda,eğitim seminerlerimizde başvuru formu doldurarak,web sitemizden başvuru yaparak, 0850 222 87 82 Kalekim Usta Kulubü İletişim merkezimizi arayarak üye olabilirsiniz. Usta kulübü başvuru formunu doldurmak için tıklayınız.

Kimler Kalekim Usta Kulübüne Üye Olabilir?

Seramik yer ve duvar kaplaması ustaları, Boya ve Sıva ustaları, Isı yalıtım sistemi uygulama ustaları ve Su yalıtımı uygulama ustaları kulübümüze üye olabilirler.